Tytoń, zdrowie publiczne i FDA ad

Przewiduje się, że przedmiotowe rozporządzenie może stanowić przedmiot wyzwania konstytucyjnego, ponieważ reklama taka stanowi mowę komercyjną podlegającą ochronie First Amendment. Jest jednak dobry powód, by sądzić, że ten starannie przygotowany przepis, który jest wąsko dostosowany do zapobiegania paleniu u młodych ludzi, przetrwa każde takie prawne wyzwanie. Długoterminowy wpływ ustawy o zapobieganiu paleniu rodzin i ustawy o ograniczeniu użycia tytoniu na zdrowie społeczeństwa będzie zależał od jego rygorystycznych przepisów, rygorystycznie egzekwowanych. Komisarz FDA Margaret Hamburg i główny zastępca komisarza Joshua Sharfstein obiecują, że będą silnymi zwolennikami rygorystycznego egzekwowania prawa.
W ostatnim artykule w czasopiśmie Hamburg i Sharfstein przedstawili swoją nową misję2. Uważają FDA za agencję zdrowia publicznego, której celem jest nie tylko uregulowanie dostaw żywności i narkotyków, ale ochrona zdrowia obywateli amerykańskich. Hamburg wskazał również, że chętnie podejmuje się regulacji tytoniu i powiedział w wywiadzie: Teraz mamy szansę naprawdę zmienić to, co prawdopodobnie jest największym problemem zdrowotnym w kraju i na świecie . 3
Niewiele zagrożeń dla zdrowia społeczeństwa jest równie uciążliwych jak tytoń. Każdego roku ponad 435 000 Amerykanów umiera na choroby związane z paleniem tytoniu, głównie choroby serca, naczyń krwionośnych i płuc. Używanie tytoniu wiąże się także ze znaczną chorobowością i obniżoną jakością życia. Więcej niż jeden na pięciu Amerykanów wciąż pali, zdumiewająca postać, biorąc pod uwagę przytłaczające dowody na krzywdę. Oprócz nadmiaru zachorowalności i umieralności, tytoń znacznie zwiększa koszty opieki zdrowotnej w czasie, gdy redukcja kosztów jest priorytetem krajowym. Całkowite roczne wydatki na opiekę zdrowotną spowodowane paleniem tytoniu wynoszą 96 miliardów dolarów4. Wraz z innymi kluczowymi celami zapobiegania, takimi jak kontrola otyłości i wzrost poziomu aktywności fizycznej, eliminacja palenia papierosów ma zasadnicze znaczenie dla poprawy zdrowia naszych obywateli i złagodzenia skutków palenia tytoniu. wzrost kosztów opieki zdrowotnej.
Ustawa o zapobieganiu paleniu tytoniu przez rodzinę i ustawie o tytoniu z 2009 r. Jest dogodnym momentem w historii USA. Zdecydowanie popieramy nowych liderów FDA i namawiamy ich do agresywnego wdrażania aktu. Jako czasopismo medyczne dążymy do wyeliminowania zagrożenia dla zdrowia publicznego, jakie tytoń przedstawia amerykańskiemu społeczeństwu i światu.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Ten artykuł (10.1056 / NEJMe0905622) został opublikowany 22 czerwca 2009 r. O godz.
[więcej w: mdrd kalkulator, luzino ośrodek zdrowia, informacja o lekach telefon ]

Powiązane tematy z artykułem: informacja o lekach telefon luzino ośrodek zdrowia mdrd kalkulator