Dzielenie się ciężarem: strategie dla publicznych i prywatnych ubezpieczeń opieki długoterminowej

Jest to typowe dla przypadkowego podejścia tej książki do spraw finansowych, których nigdzie na jej okładce ani w środku nie ma żadnej wskazówki, ile kosztuje ta książka. Ponieważ publikacja książki została sfinansowana przez Fundację Rodziny Henry ego J. Kaisera, Merrill Lynch, Merck i fundusz emerytalny College Retirement Equity and Annuity Association, najwyraźniej nie ma dużego zainteresowania jej sprzedażą lub oczekiwaniem, że ktoś inny niż niektóre biblioteki go kupią. Z pewnością nie ma oznak, że autorzy są chętni do honorariów autorskich. Autorzy twierdzą z przekonaniem, że kiedyś w ciągu tej dekady tak wielu Yuppies odczuje niedogodności związane z kosztami opieki długoterminowej dla ich matek (ojcowie rzadko żyją tak długo), że Yuppies wywierną nacisk polityczny, aby zapewnić, że Ustawa o reformie zdrowia Clintona (przyjęta przedwcześnie i błędnie zostało wydane w 1994 r.) został zmodyfikowany w celu zapewnienia opieki długoterminowej. Chociaż autorzy spodziewają się, że prywatne ubezpieczenie wzrośnie, sądzą, że odegrają one niewielką rolę i oczekują od rządu większego wkładu. Chcą również liberalizacji Medicaid, aby nie wymagała ona już całkowitego zubożenia, zanim przejmie ciężar płacenia za opiekę długoterminową. Ze względu na presję Yuppie, autorzy oczekują od rządu federalnego większego obciążenia finansowego, chociaż w kilku punktach wspominają z niepokojem, że ludzie wydają się być niechętni płaceniu wyższych podatków.
Ze względu na moją ciekawość w tej kwestii, opóźniłem pisanie tego przeglądu do 8 listopada 1994 r., Dzień po wyborach w połowie. Moim obserwacyjnym odkryciem jest to, że większość Amerykanów nie lubi płacenia podatków tak bardzo, że dali Billowi i Hillary Rodhamowi Clintonowi jedną z najbardziej kompletnych i druzgocących porażek politycznych w naszej historii w tych wyborach – prawdziwe odrzucenie. Dom i Senat po raz pierwszy od dziesięcioleci przeszli na republikanów, a wielu demokratycznych gubernatorów (na przykład Mario Cuomo w Nowym Jorku) musi oddać pałacowe rezydencje republikańskim okupantom.
Dziennik Wall Street Journal informuje, że coraz więcej kobiet mobilnych w amerykańskim biznesie odchodzi teraz z pracy, aby zająć się chorym rodzicem lub rodzicami. Nie ma żadnej wzmianki o presji politycznej takiej, jaką ta książka zakłada.
Dlatego dochodzę do wniosku, że autorzy tego badania, podobnie jak autorzy wielu badań społeczno-ekonomicznych, żyją w Chuko-Chmura Ziemi. Ale książka jest dobrze wydrukowana i ma wiele ciekawych statystyk, chociaż nie próbowałem sprawdzać ich dokładności. Nie oceniam żadnej książki na ten temat zasługującej na zapracowanie lekarskiego czasu, jeśli nie zmierzy się ona z centralną kwestią: amerykańską wielką niechęć do płacenia wyższych podatków, opieki długoterminowej czy czegokolwiek innego. Niechęć, którą mam w wieku 75 lat.
Harry Schwartz, Ph.D.
Scarsdale, NY 10583

Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[patrz też: lekarz rodzinny września, przelicznik jednostek powierzchni, mdrd kalkulator ]

Powiązane tematy z artykułem: lekarz rodzinny września mdrd kalkulator przelicznik jednostek powierzchni